Intrebare rezolvata

avatar

Pentru activitatea de curatenie la domiciliu pot sa emit factura si chitanta?

Activitatea de curatenie la domiciliu (codul caen 8121), se poate considera o activitate de intretinere a locuintei pentru a fi exceptata de la obligativitatea dotarii cu casa de marcat (exceptie prevazuta in OUG 28/1999, art. 2, litera L)?

A intrebat Bucalae Ioan

Raspunsul ales

avatar

Constantin Grigoras a raspuns pe 6.02.2019, 08:33

Aceasta clasa / activitate , 8121, constau în cea mai mare parte în curățenie interioară, deși pot include curățenia zonelor exterioare conexe, cum ar fi ferestrele și pasajele de trecere. Sub acest aspect va incadrati, dar aveti grija sa va activati la Registrul Comertului si acest cod CAEN inainte de a executa serviciile.

Sursa: Grigoras Constantin, CISA Consulting SRL, 0744870210, email: constantgrig@gmail.com

Voteaza:   1 0 Raporteaza abuz

Atentie! Acumulati 10.000 de puncte pe MegaAjutor si primiti un abonament MaxMember! Pentru mai multe detalii, click aici».

Axello