Intrebare rezolvata

avatar

Stie cineva daca se da autorizatie pentru centru de fier vechi?

Se mai da autorizatie pentru centru de fier vechi in Bucuresti sec. 3 ca am inteles ca nu sar mai da, acum cu criza asta poate mai dau si ei drumu!

A intrebat Botez Razvan

Raspunsul ales

avatar

Petrache Simona a raspuns pe 7.02.2009, 17:43

se dau autorizatii daca indepliniti conditiile. Spatiu etc

Voteaza:   4 0 Raporteaza abuz

Alte raspunsuri

avatar

Benone Burza Alina Ristea a raspuns pe 7.02.2009, 19:00

Incercarea moarte nare.
DACA VREI SA AI CE NU AI MAI AVUT, TREBUE SA FACI CEVA CE NU AI MAI FACUT

Succes!!!

Sursa:   http://www.texline.eu

Voteaza:   3 0 Raporteaza abuz


avatar

Aurel Cozma a raspuns pe 8.02.2009, 09:42

Presupun ca va referiti la autorizatia de mediu.
Pentru a afla detaliile necesare si autorizate cred ca este bine sa va adresati la
Agentia regionala de porotectie a mediului Bucuresti
Adresa: aleea Lacul Morii 1, sect. 6, Bucuresti, 060841
Telefoane: 021-490.61.74; 021-490.61.72; Fax: 021-490.61.75
Email: bucur@mappm.ro
Succes !

Sursa: Europrogram

Voteaza:   3 0 Raporteaza abuz


 

avatar

Mircea Mircea a raspuns pe 24.02.2009, 17:05

sunt o firma de transport marfa si sunt exact pentru nevoiile tale preturi accesibile in runctie de cantitate si volum relati la numaru meu de tel daca vrei sa colaboram 0724978919

Voteaza:   3 0 Raporteaza abuz


avatar

Paul Buica a raspuns pe 7.02.2009, 18:29

In cazul in care doriti sa contruiti un imobil destinat afacerii Dvs. aveti in primul rand nevoie de Autorizatie de Construire si va sfatuiesc sa o obtineti inainte de a initia orice fel de lucrari pentru ca amenzile sunt foarte mari si insotite de demolarea lucrarilor deja executate.

Din 2009, solicitantii Autorizatiilor de Construire vor trebui sa parcurga mai multe etape. Autorizatia de Construire si anexele acesteia vor avea caracter public.

Prin Ordonanta de urgenta nr. 214/2008, Guvernul a modificat Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii. OUG nr. 214/2008 a fost publicata in Montorul Oficial Partea I - nr 847 – Marti 6 Decembrie 2007:

http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_14166/Monitorul/Oficial,/P... )

Va intra in vigoare la 60 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial.

Normele metodologice de aplicare a Legii nr. 50/1991 vor fi actualizate in termen de 60 de zile de la data intrarii in vigoare a OUG nr. 214/2008.

Ca sa aflati ce si unde si cum aveti voie sa construiti consultati Regulamentul de Urbanism si PUG-ul localitatii in care doriti sa construiti. Consultati un birou de arhitectura si cu siguranta veti obtine toate informatiile necesare.

Va Doresc Prosperitate!

Sursa: http://www.bodyalchemist.ro

Voteaza:   2 0 Raporteaza abuz

Atentie! Acumulati 10.000 de puncte pe MegaAjutor si primiti un abonament MaxMember! Pentru mai multe detalii, click aici».

Axello